2012 Reading Challenge

2012 Reading Challenge
Wiktoria has read 20 books toward her goal of 52 books.
hide

Friday, October 21, 2011

Pożegnanie z blogiem...

Doszłam do wniosku, że będę musiała zawiesić pisanie bloga na czas nieokreślony. I tak udawało mi się prowadzić go znacznie dłużej, niż na początku się spodziewałam. Jednak okazało się, że na drugim roku muszę dużo więcej się uczyć. Nie mam już tyle czasu na pisanie, co we wakacje. Może czas na napisanie paru słów codziennie by się znalazł; gorzej z tematami. To blog książkowy, literacki, a z powodu studiów czytam prawie wyłącznie podręczniki. Nie będę przecież recenzować tutaj gramatyki niemieckiej. Czasem udaje mi się zerknąć na komórkową wersję Cory'ego Doctorowa, ale takie czytanie z doskoku nie pomaga potem w napisaniu dobrej recenzji. A nie o to przecież chodzi, aby pisać dla samego pisania, lecz by przekazać coś interesującego czytelnikom. Poza tym, ze względu na profil tematyczny bloga, nie mogę nagle zacząć pisać o tym, jak mi minął dzień. Ciężko mi rozstawać się z blogiem, ale chyba lepiej nie pisać, niż pisać byle co.

Od czasu do czasu pojawią się pojedyncze wpisy, jak uda mi się coś przeczytać, postaram się napisać recenzję, ale nie ma szans na tak częste wpisy, jak dotąd. Może lepszym wyjściem niż całkowita rezygnacja z bloga byłoby ograniczenie się do pisania raz w tygodniu?

Drodzy czytelnicy, co o tym myślicie? Piszcie w komentarzach swoje opinie, bo przecież ten blog jest właśnie dla Was.

Do poczytania w przyszłości!


3 comments:

 1. Może załóż nowego bloga o nauce języków, albo takiego "osobistego", gdzie będziesz pisać o czym tylko chcesz. Trochę szkoda, żebyś przestała pisać, bo Twoje ostatnie linki były bardzo pomocne :)

  ReplyDelete
 2. Cieszę się, że moje wpisy się przydały. Skoro tak, może dalsze pisanie ma jakiś sens? Mnie bardzo szkoda zostawiać bloga, ze wszystkich blogów, jakie kiedykolwiek miałam, ten prowadziłam najdłużej i najbardziej regularnie, i co najważniejsze, po raz pierwszy zdobyłam czytelników. Serdecznie dziękuję za zaglądanie do mojego bloga.

  Mam już blog o nauce niemieckiego, pisany po angielsku ;)Pojawiły się tam tylko dwa wpisy, skoncentrowałam się na tym blogu. Ale jeśli chcesz zajrzeć, oto jego adres: http://perditasgermanblog.blogspot.com/

  Dziękuję za komentarz i pozdrawiam serdecznie :)

  ReplyDelete
 3. Dopiero dziś trafiłam na tego bloga i bardzo mi się podoba - jest taki inny. Wydaje mi się, że bylaby szkoda przerywać pisanie- możesz przecież w razie czego po prostu zmniejszyć częstotliwość. No i pomyślałąbym nad rozreklamowaniem bloga:).
  Pozdrawiam

  ReplyDelete