2012 Reading Challenge

2012 Reading Challenge
Wiktoria has read 20 books toward her goal of 52 books.
hide

Thursday, September 1, 2011

Death by Landscape

Znowu przenosimy się na letnie kolonie - tym razem dla dziewcząt. Camp Manitou to miejsce, do którego zamożni rodzice wysyłają swoje córki na wakacje. Co roku jedzie tam nastoletnia Lois, z której punktu widzenia poznajemy historię. Dziewczynka zaprzyjaźnia się z jedną z uczestniczek kolonii - Lucy. Ich pierwsze spotkanie nie wypada najlepiej, ale później dziewczęta są nierozłączne. Podczas pobytu na kolonii zawsze trzymają się razem, przez resztę roku piszą do siebie listy. Choć spotykają się tylko raz w roku, we wakacje, mimo upływu lat mają ze sobą dobry kontakt.

 Oczami Lois przyglądamy się wydarzeniom na koloniach. Dziewczynki są podzielone na grupy wiekowe, z których każda nosi nazwę ptaka; najstarszy rocznik to "Kruki." Dzieci spędzają czas uprawiając wodne sporty, jak pływanie, kajakarstwo, są też zajęcia z prac plastycznych. Wszystkiemu przewodzi właścicielka kolonii, Cappie, która odziedziczyła Camp Manitou po swoich rodzicach. Jednak Lois najlepiej wspomina wspólne śpiewanie piosenek przy ognisku, które sprawia również najwięcej radości samej organizatorce kolonii. Dziewczynki bawią się także w Indian, rolę ich wodza odgrywa Cappie.

 Gwoździem programu kolonii jest wycieczka kajakowa. Lois jeszcze nie brała w niej udziału, choć jest stałym bywalcem kolonii, do tej pory była za mała na taką wyprawę. Po raz pierwszy ma w niej uczestniczyć jako trzynastolatka, oczywiście wraz z przyjaciółką, Lucy. Jednak to, co się wydarzy, zmieni nie tylko życie dziewcząt, ale też postawi pod znakiem zapytania dalsze istnienie Camp Manitou. Sama Lois przez całe dorosłe życie nie będzie w stanie uporać się ze wspomnieniami tych właśnie wakacji...

No comments:

Post a Comment